Spoštovani župljani od blizu in daleč.

Cerkev na Teznem je znana po nizkem in odprtem zvoniku. Tako zvonovi praktično dihajo z vsakdanjim življenjem župnije. A zadnje tedne se je dokončno pokazala potreba po prenovi zvonjenja, ki je služilo 40 let. Delo je bilo načrtovano že pri župniku Danijelu, sedaj je prenovo NUJNA, ker varno dela še samo najmanjši zvon in še ta občasno ne deluje.

Odločili smo se za prenovo celotne elektronike, motorjev, kembljev in jarmov. Hkrati bomo zvonove na novo uglasili ter nosilno železno konstrukcijo prebarvali. Predračun za celotno delo je 24.800 .

Najprej moramo kot avans zbrati 3000 , da nas mojstri sploh uvrstijo v čakalno vrsto, delo pa je načrtovano za pomlad drugo let. Tako so od sedaj naprej vsi vaši redni in izredni darovi namenjeni za to delo. Do takrat bo zvonil samo najmanjši zvon

Svoj dar lahko nakažete tudi na TRR župnije:

Župnijski urad Maribor Tezno

Vrablova ulica 21

2000 Maribor

TRR: SI56 6100 0001 2947 034

odprt pri Delavski hranilnici

NAMEN: ZA ZVONJENJE

BOG POVRNI ZA VAŠE RAZUMEVANJE.

Jože Povh, župnik